З історії школи

 

    Історія створення П’ятигірської загальноосвітньої школи сягає далекого 1882 року,  коли в селі П’ятигори було відкрито церковно-приходську школу. Це була звичайна   сільська хата з однією класною кімнатою і квартирою для вчителя. Наприкінці 90-х років в цьому навчальному закладі навчалось 15-25 дітей. На початку 1905 року в селі було відкрито однокласну земську школу, а в 1906 році за сприяння Таращанської земської управи було розпочато будівництво приміщення нової школи ( ця споруда і дотепер знаходиться на території школи). Саме в цьому приміщенні в 1924 році було відкрито семирічну школу. У ній працювало 12 учителів, які навчали 200 учнів села   П’ятигори та навколишніх сіл. Кількість учнів у 1925-1930 рр. досягла 400 чол. У 1935 році в селі П’ятигори було відкрито середню школу, перший випуск учнів відбувся в 1938 році. З 25  випускників 7 стали офіцерами, 1- лікарем, 3 - інженерами, 6 – вчителями, 1- юристом, 1- геологом. До початку Великої Вітчизняної війни зі школи було випущено 150 учнів. Однак у зв’язку з початком війни навчання було припинено. І тільки 1 травня 1944 року,  після визволення Тетіївського району, було  відновлено навчання у П’ятигірській середній школі. У 1949 році педагогічний колектив школи очолив Погорілий В. Т. – вчитель хімії та біології, фронтовик, який працював на цій посаді до 1972 року. Під його керівництвом у 1955 році був закладений шкільний сад (150 дерев). У зв’язку із збільшенням кількості учнів до 500 було розпочато будівництво нового шкільного приміщення (280 місць), яке завершили восени 1963 року. З 1972 по 1981 рік школу очолював Волошенюк В. Г. Саме в цей період було вирішено  питання про добудову приміщення школи (320 місць), яке здано в експлуатацію 31 серпня 1981 року. З квітня 1981 року по 1992 рік посаду директора школи призначено Гусака В. Я. – відмінника народної освіти УРСР, СРСР. Завдяки ініціативі та старанням директора школи та при допомозі базових підприємств: колгоспу ім. Карла Лібкнехта, радгоспу «Шевченківський», заводу «Символ» було споруджено спортивний майданчик, зміцнена навчально-матеріальна база з початкової військової підготовки, обладнано кабінети інформатики та народознавства. На початку 80-х рр. педагогічний колектив П’ятигірської середньої школи був одним із перших у Тетіївському районі, хто розпочав навчання дітей - шестирічок. У школу прийшли працювати молоді педагоги, серед яких  її випускники. Учні школи старанно навчаються, здобувають перемоги в учнівських олімпіадах, конкурсах, змаганнях, розвивається художня самодіяльність, гурткова і спортивна робота.
    У 1992 році директором школи знову став Волошенюк В. Г., який працював на цій посаді до 2000 року. Він 40 років присвятив педагогічній діяльності, з них 17 років займав посаду директора П’ятигірської середньої школи та 14 років – заступника директора школи з навчально-виховної роботи. За багаторічну трудову діяльність Валерію Григоровичу було присвоєно звання «Відмінник народної освіти УРСР», його неодноразово було нагороджено грамотами обласного управління освіти, Міністерства освіти УРСР. З 2000 року школу очолює Соловей В. І., який гідно продовжив справу своїх попередників. За період 2000 – 2011 рр. були проведені ремонтні роботи навчальних кабінетів, обладнано спортивний зал для молодших школярів, проведено ремонт водяного опалення в корпусі №2, спортивного залу корпусу №1, перестелено лінолеум в корпусі №1, обладнано сцену в актовому залі,  Колектив школи здійснив великий обсяг робіт по естетичному оформленню шкільних корпусів та навчальних кабінетів. У 2005 кабінет інформатики було обладнано новими комп’ютерами. 
     У 2002 році під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи 
Лантух М. К. було розпочато обладнання методичного кабінету школи.
У 2004 році П’ятигірська школа відсвяткувала сторіччя з дня заснування. В цьому ж році було відкрито шкільний музей «Розвиток освіти в селі П’ятигори». За період з 1952 року по 2012 рік зі школи випущено 2175 учні. Із них нагороджено золотою медаллю 26, срібною – 18 випускників.  Зараз у П’ятигірській ЗОШ І -ІІІ ступенів навчається 185 учнів:
 
у школі І ступеня – 81 учень,
у школі ІІ ступеня – 84 учні,
у школі ІІІ ступеня – 20 учнів,
Навчально-виховний процес забезпечують 23 педагоги, серед яких 12 учителів вищої категорії,  6 учителів І категорії, 2 учителі ІІ категорії, 3 учителі-спеціалісти.

    Окрім того, значна частина школярів є постійними учасниками предметних олімпіад, конкурсів тощо.
Цікаво проходить у школі й позаурочний час, адже в кожному класі проводяться змістовні заходи, які дозволяють дітям зорієнтуватися у життєвому просторі, пробуджують у їх душах паростки доброти, людяності, формують естетичні смаки. Діє 5 гуртків, філіали ДЮСШ, Тетіївської музичної школи, спрямованих на розвиток спортивних та творчих здібностей учнів.
Кожна людина проходить через чарівний, чудовий, неповторний світ дитинства. І дуже важливо, хто поведе її дивними стежками до пізнання світу, до відкриття таїни знань. Кажуть, справжніми вчителями й вихователями народжуються. Тільки той педагог залишає часточку себе в дітях, хто, не шкодуючи сил, творчої наснаги, вкладає в душі вихованців найбільші скарби – душевність, людяність, порядність, любов до рідного краю. Такими є педагоги нашої школи. Це люди, які вміють учити і в яких є чого вчитися. Це люди, яких хочеться наслідувати. Напевне, тому щорічно випускники школи обирають професію вчителя, а з часом повертаються в рідні стіни. Так, на сьогодні із 23 педагогів школи 13 є її випускниками: Єншина Наталія Володимирівна – директор школи, Рудніцька Людмила Євгеніївна – заступник директора з виховної роботи, Маценжик Валентина Миколаївна – вчитель української мови і літератури, Правук Світлана Миколаївна – вчитель англійської мови,  Кравчук Наталія Павлівна – вчитель математики,  Якимчук Людмила Григорівна, Худобенко Микола Іванович – вчителі фізичної культури, Погоріла Ірина Дмитрівна – вчитель трудового навчання, основ здоров’я, Рудюк Олена Миколаївна вчитель хімії, Линюк Олена Вікторівна, Суткова Ольга Володимирівна, Прусак Наталія Степанівна – вчителі початкового навчання, Перкун Ірина Володимирівна - педагог-організатор.
      Щорічно частина випускників  обирають професію вчителя. Можливо, через кілька років педагогічний колектив П’ятигірської ЗОШ І – ІІІ ступенів буде радо вітати їх у стінах рідної школи.
       Про здобутки колективу говорять його нагороди: Подяка головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм та з нагоди відзначення Дня працівників освіти ( 2010 рік), Подяка Тетіївської районної державної адміністрації за високий рівень підготовки закладу до нового навчального року (2008 рік), Почесна грамота Тетіївської районної державної адміністрації та районної ради народних депутатів за зайняте І місце по підготовці школи нового навчального року (2006 рік).
Comments